Óvodai csoportjaink

Napsugár csoport

„Az egész gyermek olyan, mint egyetlen érzékszerv, minden hatásra reagál, amit emberek váltanak ki belőle. Hogy egész élete egészséges lesz-e vagy sem, attól függ, hogyan viselkednek a közelében.”
(Rudolf Steiner)

Csillagfény csoport

„Az elfogadás olyan, mint a termékeny talaj, ami lehetőséget ad az apró mag számára, hogy azzá váljon amivé fejlődni képes”
(Thomas Gordon)

Nefelejcs csoport

„A gyermek világra nyitott lény. A simogatásra simogatással, a jókedvre jó kedvvel, a tevékenységre tevékenységgel felel.”
(Mérei Ferenc)

Tulipán csoport

„Ez a csoport olyan kerek akárcsak a sári berek. Kerek is meg gömbölyű. Ez a csoport gyönyörű! Jó itt lenni minden nap, - tulipános ez a lak!
(saját költés)

Margaréta csoport

„Mindannyian mások vagyunk,
bár egyben, másban hasonlítunk.
Mindannyian mások vagyunk,
jó hogy van néhány közös dalunk.”
Bródy János

Szivárvány csoport

„Minden gyermek önálló személyiség. Az egyiknek sarkantyúra van szüksége, a másiknak zablára. De a legtöbb, amit adhatunk számukra, amire a legnagyobb szükségük van: szeretet, gyökerek és szárnyak.”

Kiscsillag csoport

„Egy gyermek élete olyan, mint egy papírlap, melyen minden arra járó nyomot hagy.”
(Kínai közmondás)

Napraforgó csoport

„A gyermek abból okul leginkább, amit maga lát és figyel, nem pedig attól lesz értelmes, ha elhiszi nevelője magyarázatát. A nevelőnek tehát az a dolga, hogy úgy mutassa meg a világot a gyermekeknek, hogy saját érdeklődésével a gyermeket a közös felfedezésre csábítsa.”
(Gerő Zsuzsa)

Levendula csoport

„Pedagógusnak lenni azt jelenti, hogy végtelen kíváncsisággal, türelemmel, kitartással bátorítod a gyermeket, segíted, hogy merjen, akarjon kibomlani, kinyílni, mint egy csoda, hogy felszínre kerüljön, közkinccsé váljon a szívében rejtett érték.Üres szívű embert Isten nem teremt!”
(Böjte Csaba)